I Lipo

Co to jest i-lipo?

I-lipo to innowacyjna technologia laserowa, która jest z powodzeniem wykorzystywana do bezinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Sprzyja także efektywnemu modelowaniu sylwetki. I-lipo jest szczególnie polecane osobom, które chciałyby zmniejszyć obwód niektórych części ciała, ale obawiają się korzystania z inwazyjnych technik medycyny estetycznej.

Metoda i-lipo pozwala na swobodną zmianę kształtu ciała bez konieczności poddawania się zabiegom przy użyciu skalpela oraz przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji. Ponadto, i-lipo dzięki swoim unikalnym właściwościom, umożliwia widoczną redukcję cellulitu.

Co wyróżnia i-lipo?

Rynek oferuje różnego rodzaju zabiegi odchudzające. Urządzenie i-lipo pozwala na dowolne i kontrolowane modelowanie sylwetki. Jeśli jesteś osobą, która chudnie i tyje nierównomiernie, jest ono dla Ciebie idealne. ilipo pomoże Ci wyszczuplić te okolice, których odchudzenie stanowi dla Ciebie największy problem. Teraz Ty decydujesz, jaki obszar chcesz poddać zabiegowi odchudzającemu. Możesz wybrać ramiona, nogi, pośladki, uda, brzuch, biodra, talię, plecy lub podbródek. Metoda sprawdza się również w przypadku ginekomastii. I-lipo, jak wszystkie zabiegi odchudzające, wspomaga likwidację cellulitu.

Jak wygląda zabieg i-lipo?

Urządzenie i-lipo pozwala na dowolne i kontrolowane modelowanie sylwetki. Jeśli jesteś osobą, która chudnie i tyje nierównomiernie, ono jest idealne dla Ciebie. Jeśli mimo stosowania diety i ćwiczeń tu i ówdzie pozostaje uporczywy nadmiar tłuszczu, który zaburza proporcje Twojej sylwetki, i-lipo pomoże Ci wyszczuplić te okolice, których odchudzenie stanowi dla Ciebie największy problem. Teraz Ty możesz zdecydować jaki obszar chcesz odchudzić. Wybiera ramiona, nogi, pośladki, uda, brzuch, biodra, talię, plecy lub podbródek. Metoda sprawdza się również w przypadku ginekomastii.

Urządzenie działa na te komórki tłuszczowe, które znajdują się tuż pod powierzchnią skóry. Redukcja  ich zawartości w sposób tradycyjny przy pomocy diety jest praktycznie niemożliwa. Nawet w trakcie ćwiczeń fizycznych, kiedy organizm zwiększa swoje zapotrzebowanie na energię, nie pobiera jej z komórek tłuszczowych, na które działa i-lipo, tylko z tych głębiej położonych. Dlatego, nawet osoby regularnie ćwiczące, mają problem z redukcją tłuszczyku zlokalizowanego tuż pod skórą. I-lipo to potrafi!

Na czym polega redukcja tkanki tłuszczowej przy pomocy i-lipo?

Działanie urządzenia i-lipo opiera się na emisji światła o długości 650-660nm (tzw. zimny laser). Dzięki odpowiednio dobranemu zakresowi, światło wnika wgłąb skóry i dociera do komórek tłuszczowych. Tutaj dochodzi w nich do naturalnej reakcji, tj. rozpadu trójglicerydów na glicerol oraz kwasy tłuszczowe, czyli tzw. metabolity. Następnie metabolity są transportowane przez układ limfatyczny, wreszcie przetwarzane w energię. Warto podkreślić, że zimny laser działa jedynie na komórki tłuszczowe, zatem i-lipo nie uszkadza pozostałych naczyń czy tkanek, ponadto nie eliminuje zupełnie komórek tłuszczowych, a jedynie obniża ich objętość. Można to porównać do procesu zamiany winogrona w rodzynkę – grono po prostu traci swój rozmiar.

Podobnie już po pierwszym zabiegu i-lipo widać wyraźną utratę centymetrów w biodrach lub innym obszarze zabiegowym. Dodatkowym elementem zabiegu jest stymulacja węzłów chłonnych położonych w sąsiedztwie tego obszaru, dzięki czemu dochodzi do stymulacji układu limfatycznego, odpowiadającego za odprowadzanie zawartości komórek tłuszczowych.

Zabieg odchudzający i-lipo można stosować na dowolnym obszarze ciała, jest to więc rewolucyjna metoda modelowania sylwetki. Zabieg i-lipo to przy tym nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, lecz również redukcja cellulitu, a nawet likwidacja cellulitu.

Przebieg zabiegu i-lipo:

Kiedy już zdecydujesz na modelowanie sylwetki i redukcję tkanki tłuszczowej przychodzi czas na zabieg. Poleca się wykonanie serii ośmiu zabiegów, najlepiej w odstępach co dwa dni. Łącznie cała kuracja trwa więc 4 tygodnie. Na rynku znaleźć można rozmaite zabiegi odchudzające. Niewiele jednak z nich jest równie bezpiecznych, co i-lipo. To metoda nieinwazyjna, kompletnie bezbolesna oraz nie wymagająca w ogóle rekonwalescencji. Na ciele nie zostawia żadnych śladów, a trwa zaledwie 20 minut. Można więc wykonać ten zabieg w czasie przerwy na lunch.

Przed zabiegiem wykonywany jest dokładny pomiar obszaru, który chcesz odchudzić. Wyniki zostaną zapisane i porównane z efektami po zabiegu. Następnie, na obszar poddawany zabiegowi odchudzającemu, przykładane są cztery głowice emitujące światło lasera, które powoduje rozpad trójglicerydów. W okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej miejsca zabiegu, umieszcza się małe głowice, stymulujące układ limfatyczny, a tym samym usprawniające transport metabolitów, zamienianych później w energię. Po 10 minutach głowice laserowe przekładane są na drugą stronę obszaru odchudzanego, np. brzucha, na kolejne 10 minut. Po tym czasie, Twoje wymiary ponownie zostaną skontrolowane, z zachowaniem szczególnej ostrożności tak, aby były wykonane dokładnie w tych samych miejscach, co przed zabiegiem. Dzięki temu efekty są wiarygodne. Rozpoczyna się modelowanie sylwetki, dzięki redukcji tkanki tłuszczowej likwidacja cellulitu jest atwiejsza.

Na jakie obszary mogę stosować i-lipo?

Dzięki swojemu szerokiemu zakresowi działania I-lipo pozwala na kompleksowe modelowanie sylwetki. Metodę tę wykorzystuje się do redukcji tłuszczu w takich rejonach ciała jak: ramiona, nogi, pośladki, uda, brzuch, biodra, talia, plecy lub podbródek. I-lipo można zastosować również w przypadku ginekomastii u mężczyzn.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu i-lipo?

Zabieg odchudzający i-lipo to:

– Modelowanie sylwetki
– Redukcja cellulitu
– Redukcja tkanki tłuszczowej
Przed zabiegiem obszar, w którym ma dojść do redukcji tkanki tłuszczowej, jest dokładnie mierzony w trzech obwodach, każdy w odstępie ok. 4cm. Tuż po zabiegu pomiary są wykonywane w tych samych miejscach, dla uzyskania wiarygodnego wyniku. Pacjent uzyskuje utratę centymetrów po każdym zabiegu w serii. Średnio, po jednej sesji jest to 5cm na trzech poziomach pomiaru. Maksymalna wartość jaką uzyskano podczas badań prowadzony na grupie 100 pacjentów to w sumie 12,5cm, z trzech mierzonych obszarów. Dzięki zabiegowi ilipo likwidacja cellulitu jest znacznie łatwiejsza.

Redukcja cellulitu dzięki głowicy Ultra

Urządzenie i-lipo można rozbudować o głowicę ultra. Jest to głowica zasysająco-modelująca, która zwiększa redukcję tkanki tłuszczowej, poprawia drenaż limfatyczny, usprawnia krążenie krwi wspomagając likwidację cellulitu.

Czy efekty zabiegu i-lipo są trwałe?

Jak w przypadku wszystkich zabiegów odchudzających, uzyskanie pożądanego efektu oraz zachowanie go wymaga Twojej współpracy. Stosując i-lipo doradzamy Ci włączenie do procesu trwającego ok. 4 tygodnie, regularnych ćwiczeń fizycznych oraz zmianę nawyków żywieniowych. Badania udowadniają, iż zwiększenie aktywności fizycznej poprawia wyniki zabiegów i-lipo o 150%.
Jeżeli więc chcesz trwale cieszyć się swoją wymodelowaną, odchudzoną sylwetką zadbaj o odpowiednią dietę i regularne ćwiczenia.

Czy mogę wybrać tylko jeden obszar do zabiegu i-lipo i jak często mogę go powtarzać?

I-lipo nie stwarza w tej mierze żadnych ograniczeń – możesz wybrać dowolną ilość miejsc zabiegowych. Po zakończeniu jednej serii np. w sferze ud, można przejść do następnej partii ciała, przeznaczonej do odchudzania.
Zabieg może być powtarzany tak często, jak wymaga tego korekcja Twojej sylwetki.

Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Do zalet tej metody należy również to, że nie wymaga ona przeprowadzania badań. Przeprowadzany jest jedynie drobiazgowy wywiad, aby wykluczyć możliwe przeciwwskazania. Zostaje także założona karta pacjenta, na której zapisuje się wyniki kolejnych zabiegów.

Przeciwwskazania:

– Problemy dermatologiczne skóry,
– Choroby układu krążenia np. zakrzepica,
– Choroby nowotworowe,
– Choroby autoimmunologiczne,
– Metalowe, silnikowe implanty bezpośrednio w miejscu zabiegu,
– Ciąża,
– Epilepsja,
– Stosowanie ziół i leków światłouczulających.

_Zobacz_

Laser Cosmetic Clinic

Cennik

Oferta

Kontakt