Nici Liftingujące PDO

Nici Liftingujące PDO

Nici PDO wynaleziono i opatentowano w Korei kilkanaście lat temu. PDO – biodegradowalne – rozpuszczalne, cienkie i mocne włókna syntetyczne – polidioksanowe.

W ciągu kilku miesięcy od zabiegu, zauważono zależność powstawania i syntezy kolagenu, fibroblastów i angiogenezy przy wprowadzeniu pod skórę właśnie tych nici.

Dzięki temu, skóra staje się wygładzona i rozświetlona, znikają zmarszczki, następuje poprawa owalu twarzy, pory zwężają się, a tkanki wzmacniają się. Tym samym następuje lifting skóry

Jest to mało inwazyjna metoda pozwalająca uzyskać efekt rzeczywistego, fizycznego uniesienia tkanek bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego.

Po zabiegu na fragmencie ciała poddanemu zabiegowi widoczne są kropki i grudki, ale znikają po kilku, kilkunastu godzinach bez śladu. Czas ten jest konieczny, by wstrzyknięte substancje wchłonęły się.

Mezoterapię igłową można wykonać niemal na całym ciele, jednak do najbardziej popularnych obszarów należy twarz, szyja i dekolt, a także dłonie.

Po każdym zabiegu mezoterapii igłowej skóra przez 2 dni może być podrażniona, dlatego należy chronić ją przed działaniem promieni słonecznych, unikania solarium, a także rekomendowana jest rezygnacja z kąpieli w basenie.

Poniżej przedstawiamy tylko kilka wybranych preparatów, koktajli odżywczych, których używamy:

Rodzaje nici PDO

Istnieje kilka rodzajów nici liftingujących. Dlatego każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją w celu dokładnego określenia jakiego rodzaju trzeba użyć nici żeby zabieg był bezpieczny i skuteczny.

Wyróżniamy nitki:

– REWITALIZACJA – gładkie krótkie i długie ( najczęściej do poprawy delikatnej skóry okolic wokół oczu czy niewielkich zmarszczek )

– LIFTING I ODNOWA – nitki skręcone ( przeznaczona do stymulacji i poprawy grubszej skóry czoła, Polików, okolic ust )

– LIFTING I STYMULACJA – nitki z haczykami ( silny lifting większych zmarszczek na twarzy oraz innych partii ciała )

Nici PDO - zabieg

Na czym polega zabieg użycia nici liftingujących PDO?

Zabieg polega na jednoczesnym wprowadzeniu pod skórę bardzo cienkiej igły, wraz z nićmi PDO. Po czym igła jest wyjmowana a pod skórą zostają już same nici. Ich ilość a także ich kierunek jest ściśle określana przed zabiegiem. Nici ustawiamy wykorzystując naturalne krzywizny twarzy i skóry, pod odpowiednim kątem aby zapobiec nienaturalnemu napięciu twarzy. Od tego momentu po ok. 12-tu dniach następuje proces tworzenia się nowego kolagenu a po ok. 4-ech tygodniach widać właściwe efekty zabiegu. Rezultat może się utrzymać nawet kilka lat, w zależności od sposobu życia i jak dalej będzie następował proces dalszego starzenia skóry.

Nici PDO co dają i jakie są efekty zabiegu

Nici liftingujące dają efekt wygładzenia i spłycenia zmarszczek i poprawy wyglądu skóry. Skóra jest odmłodzona, zwężają się pory, następuje lifting skóry. Efekty widać od razu po zabiegu a sam zabieg jest praktycznie bezbolesny ( w zależności od tego czy znieczulamy kremem znieczulającym czy znieczuleniem punktowym, dentystycznym ). Obszary poddane zabiegowi stają się bardziej sprężyste, elastyczne i nie wiotczeją. Najczęściej wystarczy tylko jeden zabieg aby uzyskać efekt liftingu skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Przeciwwskazaniami do zabiegu użycia nici PDO jest najczęściej ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne. Zaburzenia krzepliwości krwi czy przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Otwarte nie zagojone rany w obszarze zabiegowym. Zabiegom również nie powinny się poddawać osoby z gorączką, kaszlem czy innymi chorobami wirusowymi i bakteryjnymi.

Jakie powikłania czy skutki uboczne po zabiegu?

Nici PDO zasadniczo dzięki temu, że są stworzone z syntetycznego, niepodrażniającego, biodegradowalnego materiału nie niosą ze sobą praktyczna żadnego ryzyka powikłań czy innych niepożądanych skutków ubocznych.

Mogą wystąpić krótkotrwałe zmiany do 10-ciu dni takie jak: przebarwienia skóry, siniaki czy lekkie zgrubienia w okolicy samych nici. Jednakże same zaczerwienienie od wkłuć raczej ustępuje po kilku godzinach.

Przez pierwszy tydzień powinniśmy uważać na duże ruchy mimiczne twarzy np.: ziewanie, szerokie otwieranie ust u dentysty i inne tego typu ruchy lub np: gryzienie twardych rzeczy gdyż może się zdarzyć że nitki mogą się przesunąć czy nawet pęknąć. Oczywiście to nie jest duży problem gdyż nawet gdy nitka pęknie kolagen będzie się tworzył a bez większych komplikacji można ponownie prawie w to same miejsce podać następną nitkę.

Jaka jest cena wszczepienia nici PDO?

Przed samym zabiegiem powinniśmy umówić się na wizytę w celu określenia dokładnie jakiego rezultatu oczekujemy , w jaki sposób będzie przeprowadzony zabieg i jaki rodzaj nici oraz ich ilość będziemy wykorzystywali. Cena również zależy od rozmiaru partii ciała.

Dlatego cena jest tak bardzo uzależniona od powyższych ustaleń i zaczyna się od najmniejszych i najprostszych nici już od 300zł a kończyć się może nawet na kilku tysiącach złotych.

Nici PDO w Laser Cosmetic Clinic baner
Tagi : Nici Liftingujące PDO

nici pdo | nici liftingujące pdo | nici pdo Łódź | wstrzykiwanie nici pdo | nici pdo laser cosmetic clinic

Cennik

Zobacz ceny naszych zabiegów

Oferta

Pełna oferta naszej firmy

Kontakt

Kontakt do Laser Cosmetic Clinic